Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:4542

17 Niedziela zwykła - 26.07.2015r.

1.  Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone dla o. Marka Hryniewickiego, misjonarza pochodzącego z naszej parafii.
2. Jutro do Bazyliki Mniejszej w Bielsku Podlaskim o godz. 18.00 przybędą Krzyż i Ikona Matki Bożej, Znaki Światowych Dni Młodzieży. Do naszej parafii Znaki te przybędą we wtorek 28 lipca na godz. 14.00. O godz. 15.00 po koronce do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Po niej nastąpi czuwanie i o godz. 17.00 Znaki zostaną odwiezione do Narwi.
3. 30 lipca, w czwartek po Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice, wyruszy z Bielska Podlaskiego grupa zielona Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Zapisy trwają 27-29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim w godz. 8-9.30 i 16.30-17.30. Przyjmowanie bagażów: 29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podl. w godz. 18.30-19.30.
4. Każdy kto chciałby towarzyszyć duchowo pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, uczestniczyć w modlitwach i ofiarach, oraz złożeniu swojej intencji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zapisuje się do Grupy Srebrnej w swojej parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma i zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie:
• Uczestniczyć we Mszy Świętej i Przyjąć Komunię Świętą. (Jeśli nie jest to możliwe pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).
• Odmówić jedną cząstkę Różańca
• Zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym, itp.)
5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15 do 21. O godz. 17.15 piętnastominutowa medytacja. O godz. 17.30 Msza św. z Komunią wynagradzającą, a po niej różaniec poprowadzą Koła Różańca Rodziców za dzieci, a o godz. 20.00 Koła Żywego Różańca.
6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, ogłoszony przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Wierni zaproszeni są do podjęcia w tym czasie całkowitej abstynencji od alkoholu. Jest to znak naszej odpowiedzialności za Ojczyznę.
7. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na potrzeby kościoła.