Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:8471

XVI Niedziela zwykła - 20.07.2014r.

1. Ksiądz proboszcz od wczoraj przewodniczy ośmiodniowym rekolekcjom w Jastarni nad morzem. Zapewnia o modlitwie i prosi o modlitewne wsparcie.
2. 30 lipca, w środę po Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice, wyruszy z Bielska Podlaskiego grupa zielona Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Zapisy w dniach 21-29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim w godz. 8-9.30 i 16.30-17.30. Przyjmowanie bagażów: 29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim w godz. 18.30-19.30.
3. Każdy kto chciałby towarzyszyć duchowo pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, uczestniczyć w modlitwach i ofiarach, oraz złożeniu swojej intencji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zapisuje się do Grupy Srebrnej w swojej parafii. Zapisy od dziś. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma i zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie:
• Uczestniczyć we Mszy Świętej i Przyjąć Komunię Świętą. (Jeśli nie jest to możliwe pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).
• Odmówić jedną cząstkę Różańca
• Zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym, itp.)
4. W piątek w Martyrologium wspominamy św. Krzysztofa, męczennika i patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
5. W sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, dzień wdzięczności ludziom starszym. Pamiętajmy o babciach i dziadkach.
6. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na remont kościoła.