Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:1635

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 31.05.2015r.

1. Dziś po Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierać ofiary do puszek na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
2. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
3. Od jutra będą odprawiane nabożeństwa czerwcowe w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe, czyli w niedzielę przed 8.30 i po 12.00, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
4. Jutro i we wtorek o godzinie 16.30 próba sypania kwiatów. Zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przeżywały rocznicę Komunii św. oraz młodsze i starsze.
5. Codziennie do środy włącznie prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów, które będą sypane przed Panem Jezusem w czasie procesji Bożego Ciała.
6. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą. W pierwszą środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 15 do 21. W pierwszą sobotę z racji na ślub piętnastominutowa medytacja o godz. 17.15, następnie Msza św. i po niej różaniec poprowadzi wspólnota różańca rodziców za dzieci. Adoracja do godz. 21.
7. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00 z nieszporami eucharystycznymi, o godz. 18.30 z sakramentem małżeństwa. Główna celebracja dla całego miasta o godz. 10.00 w Bazylice Narodzenia NMP przy ołtarzu polowym. Mszę Św. będą sprawować kapłani ze wszystkich bielskich parafii. Po Mszy Św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Kościuszki - 3 Maja - Mickiewicza. Każda parafia przygotowuje jeden ołtarz. Nasza parafia zatroszczy się o trzeci ołtarz przy Ratuszu. O przygotowanie proszę Ruch Rodzin Nazaretańskich. Chorągwie, różaniec poduszki zostaną we środę przewiezione do domu bł. Antoniego i stamtąd weźmiemy je przed procesją. Po procesji zanosimy je do samochodu, który będzie czekał przy kościele Matki Bożej z Góry Karmel. Prosimy osoby, które czynnie uczestniczą w procesji, aby tak jak w ubiegłym roku wzięły chorągwie. Dziewczynki z rocznicy oraz młodsze i starsze sypią kwiaty, chłopcy w strojach pierwszokomunijnych niosą różaniec i poduszki, młodzież feretron M.B. Częstochowskiej, ministranci biorą udział w komżach i z dzwonkami. Uczyńmy wszystko, aby jak najpiękniej uczcić Jezusa w Najświętszym Sakramencie i podziękować swoim uczestnictwem za Jego miłość do każdego z nas. Udekorujmy odświętnie nasze domy, kapliczki i krzyże.
8. Od piątku  w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Św. nieszpory eucharystyczne i procesja. Prosimy Panie od procesji o pomoc w jej przygotowaniu.
9. W piątek poświęcenie pól w Bolestach i Zawadach o godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 w Skrzypkach Dużych i Pietrzykowie Gołąbkach i Wyszkach.
10.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej parafii o godz. 15.15 po koronce do Miłosierdzia Bożego kurs przedmałżeński.
12.  Dziękujemy za ofiary, które wpływają na potrzeby kościoła.