Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:6383

22 Niedziela zwykła - 30.08.2015r.
1. Dzisiaj o godz. 12.00 w związku z 35 rocznicą porozumień sierpniowych i 10 rocznicą uchwalenia przez Sejm RP święta państwowego "Solidarności i Wolności" z inicjatywy naszej bielskiej Solidarności zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę a po niej złożone kwiaty przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim.
2. Jutro próba Scholii o godzinie 18.00
3. We wtorek 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
4. We wtorek Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 7.30. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, aby przystąpiły do sakramentu pokuty. Codziennie spowiedź od 17.00, a w pierwszy piątek od 16.30. Uwaga rodzice. Dzieci ze Szkoły Podstawowej otrzymają książeczki, w których będą wklejać obrazki za uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej i pierwszopiątkowej oraz spowiedź.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z uczniami Gimnazjum, kandydatami do bierzmowania.
6. W tym tygodniu:
a) pierwsza środa - modlimy się za dobrodziejów naszej parafii
b) pierwszy czwartek - modlimy się o powołania kapłański i zakonne
c) pierwszy piątek - wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata
d) pierwsza sobota - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzamy się w Jej macierzyńską opiekę.
e) W pierwszą środę i sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15 do 21. W pierwszą sobotę medytacja o godz. 17.15. Następnie Msza św. i różaniec.
7. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza członków, przyjaciół i sympatyków Ruchu oraz inne osoby pragnące z Maryją iść przez życie na spotkania formacyjne w każdy czwartek po Mszy św. o godzinie 17.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek - 3 września br.
8. W sobotę 5 września Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie. Nie ma już wolnych miejsc. Gdyby ktoś zrezygnował to jest proszony o szybką informację, bo czeka już lista rezerwowa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 5.00.
9. W sobotę 5 września w 70 r. walk 5 Wileńskiej Brygady AK z sowieckim NKWD Msza św. w Bazylice o 18, a po niej koncert Pieśni Patriotycznych Kapeli znad Baryczy.
10. Caritas DD zaprasza do świetlicy środowiskowej od poniedziałku do piątku od 15.30 do 18.00. Od 2 do 9 września w godz. 16-18 dni otwarte. Szczegóły na plakacie w gablocie.
11. Wdzięczni Panu Bogu za tegoroczne plony, zarówno mieszkańcy wsi jak i miast, zgromadzimy się 12 września z Pasterzem naszej diecezji w Bielsku Podlaskim w parafii Narodzenia NMP, by wspólnie wyśpiewać Stwórcy hymn wdzięczności. Wdzięczność będziemy wyrażać przez wieniec dożynkowy. W tym roku będzie naszą parafię reprezentować z wieńcem miejscowość Dobromil i Skrzypki Duże.