Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:2504

IV Niedziela Adwentu - 21 grudzień 2014r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli artykuły spożywcze na paczki dla potrzebujących i Paniom z Caritasu, które przygotowały paczki. Obdarowaliśmy 42 rodziny.
2. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: 5, 10.
3. Są do nabycia dodatkowe egzemplarze tygodnika "Niedziela", wyłożone na stoliku przy wyjściu w cenie 10 zł. Zawierają płytkę CD z filmem o Marii Okońskiej, obrzęd wigilijny, kalendarz na 2015 rok.
4. Osoby, które chcą nam pomóc w organizacji żywej szopki, proszone są o przywożenie zwierząt we wtorek po południu i w środę przed południem. Jeśli potrzebny jest transport prosimy zgłosić to dziś w zakrystii.
5. We środę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza Wigilijna ma charakter religijny. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Wigilię rozpoczynamy śpiewem kolędy i lekturą Ewangelii według św. Łukasza 2,1-14. Warto odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu... Następnie dzielimy się opłatkiem i spożywamy potrawy wigilijne.
6. W Wigilię  o godz. 7.00 ostatnie w tym roku roraty. Nie ma Mszy wieczornej o godz. 17.30, natomiast Pasterka jest o godz. 24.00. Śpiewanie kolęd pół godziny wcześniej.
7. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza Św. w ciągu dnia tylko o godzinie 12.00.
8. Drugiego dnia świąt – w święto świętego Szczepana porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na KUL.
9. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia do naszej parafii przyjedzie ok. 40 osobowa grupa młodzieży z Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które wydały cztery płyty m.in. z kolędami, z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi. Młodzież będzie uczestniczyła we Mszy św. o godz. 17.00. Po niej wykonają dla nas koncert kolęd, po którym będzie można zakupić płyty (25 zł) oraz złożyć dowolną ofiarę.
10. Dzieci i młodzież z naszej parafii w pierwszym i drugim dniu świąt Bożego Narodzenia będą kolędować. Zapraszamy chętne rodziny do wpisywania adresów na listę w zakrystii.

III Niedziela Adwentu - 14 grudzień 2014r.
1. Dziś dobiegają końca rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Dziękujemy ks. Mariuszowi za wygłoszenie słowa Bożego i przygotowanie nas na radosne spotkanie z Panem.
2. Dziś od godziny 14 odwiedzamy chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Ostatni moment, aby jeszcze zgłosić chorych.
3. Roraty, czyli specjalna Msza Św. wotywna do Matki Bożej patronki Adwentu jest odprawiana w środy i soboty o godzinie 17.30. Zapraszamy dzieci z lampionami.
4. Próba scholii we wtorek o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.30.
5. Hufiec ZHP w Bielsku Podlaskim zaprasza na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się 18 grudnia (czwartek)  na Pl. św. Jana Pawła II w naszym mieście o godz. 16.00.
6. Porządek roznoszenia opłatków w tym tygodniu, od godz. 15.00:
15 grudzień (poniedziałek) - ul. Asnyka, Reja, Reymonta, Prusa, Długosza.
16 grudzień (wtorek) - ul. Dubiażyńska, Wysockiego, 30-go Lipca.
17 grudzień (środa) - ul. Myśliwska, Strzelnicza, Mała.
18 grudzień (czwartek) - ul. Sportowa, Obozowa.
19 grudzień (piątek) - ul. Słowackiego, Orzeszkowej, Torowa.
20 grudzień (sobota) - od godz. 9.00 - ul. Studziwodzka, Szarych Szeregów, Studziwody.
7. Dzieci i młodzież z naszej parafii w pierwszym i drugim dniu świąt Bożego Narodzenia będą kolędować. Zapraszamy chętne rodziny do wpisywania adresów na listę w zakrystii.
8. Caritas naszej parafii pragnie przygotować paczki świąteczne dla dzieci z uboższych rodzin. Produkty dla potrzebujących można przynosić jeszcze jutro i we wtorek przez cały dzień. Panie z Caritasu przygotują z tego odpowiednie paczki.
9. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: 5, 10zł.
10. Parafia Matki Bożej z Góry Karmel zaprasza w przyszłą niedzielę na wieczór chwały o godzinie 19.00.