Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:9670

XXII Niedziela zwykła - 31.08.2014r.

  1. Cieszymy się, że powstała nowa Róża Różańcowa Mężczyzn - Różańca Rodziców za Dzieci. Dziś na Mszy św. o godzinie 8.30 rozpoczęła swoją
    działalność. Dziękujemy panu Szczepanowi Drewnowskiemu za trud organizacji.
  2. Dzisiaj o godz. 12.00 w związku z 34 rocznicą porozumień sierpniowych i 9 rocznicą uchwalenia przez Sejm RP święta państwowego "Solidarności i Wolności" z inicjatywy naszej bielskiej Solidarności zostanie odprawiona Msza św. a po niej złożone kwiaty przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim.
  3. Jutro 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
  4. Jutro Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godzinie 7.30. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, aby przystąpiły do sakramentu pokuty. Codziennie spowiedź od 17.00, a w pierwszy piątek od 16.30. Uwaga rodzice. Dzieci w Szkole Podst. nr 2 otrzymają na katechezie książeczki, w których będą wklejać obrazki za uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej i pierwszopiątkowej oraz spowiedź pierwszopiątkową. Dzieci z naszej parafii uczące się w innych szkołach proszone są o zgłaszanie się do
    zakrystii po książeczki.
  5. W tym tygodniu:

a)    pierwsza środa - modlimy się za dobrodziejów naszej parafii

b)   pierwszy czwartek - modlimy się o powołania kapłański i zakonne

c)    pierwszy piątek - wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata

d)   pierwsza sobota - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzamy się w Jej
macierzyńską opiekę.

e)    W pierwszą środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15 do 21. W pierwszą sobotę z racji na dwa śluby adoracja dopiero od 18.30 do 21. O godz. 20 KŻR poprowadzą modlitwę różańcową.

6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza członków, przyjaciół i sympatyków Ruchu oraz inne osoby pragnące z Maryją iść przez życie na spotkania formacyjne w każdy czwartek po Mszy św. o godzinie 17.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek - 4 września br.

7. Wdzięczni Panu Bogu za tegoroczne plony, zarówno mieszkańcy wsi jak i miast, zgromadzimy się 6 września z Pasterzem naszej diecezji w Miedznie, by wspólnie wyśpiewać Stwórcy hymn wdzięczności. Wdzięczność będziemy wyrażać przez wieniec dożynkowy. W tym roku będzie naszą parafię reprezentować z wieńcem miejscowość Pietrzykowo Gołąbki i Pietrzykowo Wyszki. Proszę osoby z tych miejscowości o zgłoszenie się do mnie celem omówienia szczegółów.

8. W dniu 7 września organizujemy Rajd Rowerowy do Bolest. W programie gry, zabawy, konkursy, ognisko. Wyjazd o godzinie 14.00. Gromadzimy się przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim. W zakrystii przyjmujemy zapisy uczestników Rajdu.

9. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na remont kościoła.