Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:8638

XVII Niedziela zwykła - 27.07.2014r.

1. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
2. 30 lipca, w środę po Mszy Św. o godz. 7.00 w Bazylice, wyruszy z Bielska Podlaskiego grupa zielona Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Zapisy trwają 21-29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim w godz. 8-9.30 i 16.30-17.30. Przyjmowanie bagażów: 29 lipca przy parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim w godz. 18.30-19.30.
3. Każdy kto chciałby towarzyszyć duchowo pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, uczestniczyć w modlitwach i ofiarach, oraz złożeniu swojej intencji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zapisuje się do Grupy Srebrnej w swojej parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma i zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie:
• Uczestniczyć we Mszy Świętej i Przyjąć Komunię Świętą. (Jeśli nie jest to możliwe pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).
• Odmówić jedną cząstkę Różańca
• Zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym, itp.)
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i całego świata. Spowiedź od 16.30. W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od 15 do 21. O godz. 17.00 różaniec poprowadzą Koła Różańca Rodziców za dzieci, a o godz. 20.00 Koła Żywego Różańca.
5. W piątek rozpoczynamy miesiąc sierpień, ogłoszony przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Wierni zaproszeni są do podjęcia w tym czasie całkowitej abstynencji od alkoholu. Jest to znak naszej odpowiedzialności za Ojczyznę.
6. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na remont kościoła.