Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

Odsłon:5693

Święto Miłosierdzia Bożego - 27 kwiecień 2014r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami naszej parafii i z okolic, którzy udali się na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II. Prosimy, aby przykład obu papieży był zachętą dla każdego z nas do wstępowania na drogę do świętości.
2. Dziękujemy ks. dr Edwardowi Sitnikowi za Słowo Boże w czasie naszego dorocznego odpustu parafialnego i za pomoc duszpasterską.
3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na dzieła miłosierdzia, prowadzone przez Caritas.
4. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi w czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. W sobotę o 15.00 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane: w niedzielę i święta po Mszy św. o 12.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej o 17.30.
6. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 15 do 21 i modlitwa w intencji dobrodziejów naszej parafii. W sobotę adoracja po Mszy wieczornej do 21.00. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i całego świata. Spowiedź od 16.30. W pierwszą sobotę z racji na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski nie będzie piętnastominutowej medytacji i różańca. Msze św. w tym dniu o godzinie: 8.30, 12.00, 17.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 12 i 17.
7. 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski Msza św. za Ojczyznę w Bazylice o godz. 10.30. Następnie przejście pod pomnik Jana Pawła II i pomnik Niepodległości.
8. W niedzielę 4 maja o godz. 9.30 Pierwsza Komunia Św. dzieci klas II. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 10.30. Będą Msze św. o godzinie: 9.30. 12.00 i 17.00.
9. Dziękujemy za ofiary, które wpływają na remont kościoła.

Poniedziałek wielkanocny - 21 kwiecień 2014r.

1. Dziękuję instytucjom i osobom prywatnym za życzenia przesłane do parafii.
2. Dziękuję Panom, którzy pomogli w instalacji Grobu Pańskiego: Wiesławowi Walczukowi i Dariuszowi Kamińskiemu. Dziękuję młodzieży za pomoc w dekoracji i posprzątaniu kościoła: Anna Bazyluk, Bartłomiej Bazyluk, Łukasz Lewandowski, Sylwia Kondrat, Katarzyna Kozłowska, Marta Osmólska, Monika Paszkowska, Justyna Wróblewska, Jakub Zabłudowski, Kamil Zawadzki. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3. Oktawa Wielkanocy trwa do najbliższej niedzieli. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, aby przedłużać radość ze Zmartwychwstania Chrystusa.
4. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W piątek o godzinie 11.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II. Po niej około godz. 12.00 wyruszamy autokarami spod naszego kościoła do Warszawy, gdzie dalej udajemy się pociągiem do Rzymu. Proszę o modlitwę w intencji wszystkich pielgrzymów. My też będziemy o Was pamiętać.
6. Przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego, które jest naszym głównym odpustem parafialnym, a jednocześnie dniem kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę: 8.30, 10.30, 12.00, 17.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy 70 tydzień Miłosierdzia. Taca przeznaczona jest na cele charytatywne.
7. 26 kwietnia, w przeddzień kanonizacji Ojca świętego Jana II odbędzie się w naszym mieście " Bielska Procesja Papieska". Wyruszy ona  o godz. 20.00 z Kościoła M.B. z G. Karmel i przejdzie ulicą Mickiewicza, 3 Maja, Kościuszki pod pomnik Jana Pawła II przy Bazylice. Uroczyste czuwanie zakończy się koncertem ku czci Ojca świętego w wykonaniu Studia Piosenki Fart z Bielskiego Domu Kultury.  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Naszego Miasta by wspólnie uczcić  to wielkie wydarzenie w dziejach naszego narodu.
8. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 26 kwietnia (sobota) w cenie 65 zł. Wyjazd 25 kwietnia (piątek) o godz. 22:00, powrót w sobotę późnym wieczorem. Pielgrzymka będzie wspaniałym przygotowaniem do kanonizacji Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św.