Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

 O Panie wysłuchaj modlitw naszych
miej nas w swojej opiece i udziel nam swojego błogosławieństwa Amen

 

 

    AKTUALNOŚCI

WIENIEC DOŻYNKOWY PRZYGOTOWANY PRZEZ DOBROMIL I SKRZYPKI DUŻE

12 września 2015 roku w parafii Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim odbyło się Diecezjalne dziękczynienie za plony. Dziękujemy serdecznie Dobromilowi i Skrzypkom Dużym za przygotowanie pięknego wieńca, który nas reprezentował na Dożynkach Diecezjalnych

Nasz wieniec

PIELGRZYMKA DO TORUNIA NA ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

W dniu 5 września 2015 roku po Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim o godz. 5.00, dwa autokary pielgrzymów udało się do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Pielgrzymkę tę zorganizowało Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii. W drodze do Torunia uczestnicy pielgrzymki z racji pierwszej soboty miesiąca odprawili piętnastominutową medytację nad jedną z tajemnic różańcowych, różaniec i śpiewali różne pielgrzymkowe pieśni. Po przybyciu do Torunia zwiedzili siedzibę Radia Maryja i Telewizji Trwam, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z którego codziennie o godz. 7.00 jest transmitowana Msza św. przez Radio Maryja. Wielkie wrażenie zrobiła budująca się świątynia Maryi Gwiazdy Ewangelizacji, w której prezbiterium będzie repliką prywatnej kaplicy św. Jana Pawła II. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki było uczestnictwo w uroczystych nieszporach, podczas których ks. biskup Andrzej Suski, ordynariusz toruński dokonał wmurowania kamienia węgielnego. Kamień został wyjęty z pierwszej Bazyliki św. Piotra w Watykanie, zbudowanej za czasów Konstantyna w IV wieku. Będzie nam on przypominał o ciągłości tradycji chrześcijańskiej i naszej więzi ze Stolicą Piotrową w Rzymie, gdzie przez 27 lat urząd następcy św. Piotra pełnił nasz święty rodak Jan Paweł II.

Pielgrzymka do Torunia

NOWE KONFESJONAŁY

4 września 2015 roku, w pierwszy piątek miesiąca zostały przywiezione do naszego kościoła długo oczekiwane, dwa nowe konfesjonały. Zostały wykonane przez pana Józefa Sawickiego z Hajnówki, który wcześniej odnowił wszystkie ławki. Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do ich powstania i chcą pozostać anonimowe. Darczyńców wpisujemy do Księgi Dobrodziejów i ogarniamy modlitwą.

Przygotowujemy się do Roku Miłosierdzia

Rajd Katyński w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

22 sierpnia 2015 roku już po raz drugi do Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim przybył Rajd Katyński. Pierwsza wizyta w roku 2013 wiązała się z przywiezieniem przez Rajd ziemi z Katynia i Smoleńska, która została wmurowana w Pomnik Katyńsko-Smoleński, znajdujący się przed kościołem. Wieczorem odbyło się spotkanie motocyklistów z ks. biskupem Antonim Dydyczem. Przy wspólnej wieczerzy była okazja do indywidualnych rozmów. Motocykliści nocowali w swoich namiotach na terenie przykościelnym. W niedzielę 23 sierpnia już o 7.00 rano uczestniczyli we Mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Antoni Dydycz. Po uroczystej Eucharystii wszyscy udali się w procesji pod Pomnik Katyńsko-Smoleński. Motocykliści złożyli kwiaty, zapalili znicze, pomodlili się za wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Uczestnicy Rajdu Katyńskiego

Prace porządkujące teren przy naszym kościele

 11 i 12 sierpnia 2015 roku osiemnaście osób odpowiedziało na apel proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego i z grabkami już o 5.00 rano stawiło się do pracy przy porządkowaniu terenu parafialnego. Były to następujące osoby:  czterech studentów, Dobrogowski Stanisław, Gawino Przemysław, Koc Danuta, Koc Roman, Lewandowski Andrzej, Marczuk Lucyna, Niewiński Rafał, Piotrowski Antoni, Podgórski Stanisław, Romańczuk Jakub, Szefler Edward, Zabłudowski Jakub, Zawadzki Jan, Zawadzki Kamil.
Bóg zapłać za troskę o dobro wspólne.

Dar dla parafii

PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

28 lipca 2015 roku przybyły do parafii Miłosierdzia Bożego Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż Roku Świętego i obraz Salus Populi Romani.

Galeria mediów

72 rocznica mordu w Lesie Pilickim
W dniu 15 lipca 2015 roku przeżywaliśmy 72 rocznicę mordu w Lesie Pilickim. Zbrodniarze hitlerowscy bestialsko zamordowali pięćdziesiąt osób. Wśród nich bł. ks. Antoniego Besztę – Borowskiego – kapłana i męczenniku, beatyfikowanego w gronie l08 męczenników polskich II wojny światowej przez św. Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999 roku, oraz ks. Ludwika Olszewskiego, ks. Henryka Opiatowskiego, przedstawicieli najznakomitszych obywateli z burmistrzem na czele, a nawet małe dzieci.
Na uroczystą Mszę świętą koncelebrowaną, której przewodniczył Ksiądz Biskup Antoni Dydycz przybyli przedstawiciele władz samorządowych ze starostą bielskim Sławomirem Snarskim, burmistrzem Bielska Podlaskiego Jarosławem Borowskim, wójt gminy Bielsk Podlaski Raisą Rajecką, liczne poczty sztandarowe, służby mundurowe, chór parafialny i liczni mieszkańcy, którzy noszą w sobie pamięć i szacunek do pomordowanych.

Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Dydycza

LEKCJA PATRIOTYZMU

Nauczyciele i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Łazowie w dniu 17 czerwca 2015 roku na szlaku swojej wycieczki do Drohiczyna i Białowieży uwzględnili także Bielsk Podlaski, a w nim pomnik Katyńsko-Smoleński, będący okazją do wzbudzenia pamięci o Polakach, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Szkoła Podstawowa z Łazowa

PIELGRZYMKA DO BOCIEK

13 czerwca wyruszyła z bielskiej Bazyliki Piesza Pielgrzymka na uroczystość odpustową do Sanktuarium św. Antoniego w Boćkach. Wzięło w niej udział bardzo wielu naszych parafian. Pielgrzymkę poprowadziło dwóch księży: Paweł Solka i Wodzisław Szczepanik. Pielgrzymi zatrzymali się na chwilę przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim. 

Przy Pomniku Katyńsko-Smoleńskim

PIERWSZA ROCZNICA RÓŻ RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI

 

6 czerwca 2015 roku, w I sobotę miesiąca wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci, powstała przy parafii Miłosierdzia Bożego, przeżywała swoją pierwszą rocznicę powstania. Inicjatorką i zelatorką tych grup jest pani Lucyna Olszewska, która na początku utworzyła pierwszą grupę, zapraszając do modlitwy dwudziestu rodziców. Następnie powstawały kolejne róże. Obecnie jest ich dwanaście i skupiają 240 osób.
Świętowanie I rocznicy rozpoczęło się od uczestnictwa w piętnastominutowej medytacji, którą poprowadził pan Tadeusz Romańczuk. Następnie uroczysta Msza św. ze słowem Bożym, wygłoszonym przez ks. Dariusza Kujawę. Członkowie róż przygotowali uroczystą liturgię: czytając słowo Boże, śpiewając psalm, prowadząc modlitwę wiernych i procesję z darami. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w procesji eucharystycznej i różańcu, poprowadzonym przez członów wspólnoty różańcowej.

Świętowanie I rocznicy

Młodzież z Łochowa przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

27 maja 2015 roku młodzież z Publicznego Gimnazjum w Łochowie przybyła pod przewodnictwem ks. Marcina Chudzika do Bielska Podlaskiego, aby zatrzymać się na chwilę refleksji przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim i oddać hołd tym, którzy oddali życie dla Ojczyzny.

Gimnazjaliści cenią historię

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
24 maja 2015 roku na Mszy św. o godzinie 12.00 dzieci klas trzecich przeżyły pierwszą rocznicę Komunii świętej. Obchód był tym bardziej uroczysty, że w całej diecezji drohiczyńskiej nie ma w roku 2015 pierwszej Komunii św., zgodnie z ustaleniami nowej podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce, zatwierdzonej przez Konferencję Episkopatu Polski. Dzieci wzięły czynny udział w Eucharystii czytając słowo Boże, śpiewając psalm, prowadząc modlitwę powszechną, włączając się w procesję z darami i dziękując z potrzeby serca Jezusowi za dar Jego miłości oraz wszystkim, którzy pomogli im w przygotowaniu się do wspólnego dziękczynienia.

Galeria mediów

OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 

9 maja 2015 roku w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim miało miejsce największe otwarcie sezonu motocyklowego we Wschodniej Polsce. Towarzyszyło mu wiele atrakcji takich jak: grill, grochówka, konkursy z nagrodami, główna nagroda motocykl Cross, koncerty czterech zespołów rokowych, pokaz motocross grupy "SkyFighters", wystawa motocykli i aut zabytkowych, szkolenie z pierwszej pomocy. W centrum tego spotkania była uroczysta Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński. Na zakończenie Eucharystii Pasterz Kościoła Drohiczyńskiego odczytał dekret ogłaszający ks. Janusza Szymańskiego duszpasterzem motocyklistów Diecezji Drohiczyńskiej.

Dobrze jest być blisko Jezusa Miłosiernego

Rocznica Katynia i Smoleńska w ramach 40 godzinnego nabożeństwa

10 kwietnia 2015 roku rozpoczęło się w parafii Miłosierdzia Bożego czterdziestogodzinne nabożeństwo, które poprowadził ks. dr Edward Sitnik - wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i wice oficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie. Na zakończenie pierwszego dnia tych szczególnych rekolekcji, przygotowujących do Święta Miłosierdzia Bożego, została odprawiona Msza święta za Ojczyznę. Przybyli na nią liczni mieszkańcy Bielska Podlaskiego. Nie zabrakło posłów Prawa i Sprawiedliwości, samorządowców szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, związkowców, przedsiębiorców służby zdrowia, policji, straży pożarnej, leśników, harcerzy i licznych pocztów sztandarowych. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Kazimierz Siekierko, dziekan bielski. Słowo Boże wygłosił ks Edward Sitnik. Po Eucharystii złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim i pomodlono się za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Upamiętniono 75 rocznicę mordu katyńskiego i 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015 roku w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej Stowarzyszenie Ziemi Bielskiej wystawiło już drugi raz w naszej parafii Misterium Męki Pańskiej. Było to niezapomniane przeżycie, które ukazało nam w całej pełni Ofiarę Jezusa za nasze grzechy. Dziękujemy za to piękne przedstawienie i mamy nadzieję, że będzie ono przynosić wpaniałe owoce w naszym życiu chrześcijańskim, zwłaszcza, gdy odkryjemy, że Ofiara Jezusa uobecnia się w czasie każdej Mszy Świętej.

Wspaniała gra aktorów

NIEDZIELA PALMOWA - 29 marzec 2015r.

W Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej przeżyliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Wielu z nas przybyło z palmami, aby oddać cześć Chrystusowi i uznać Go na nowo za swego Pana i Zbawiciela. Wysłuchaliśmy też Męki Pańskiej odczytanej z podziałem na rolę i przeżyliśmy to co stało się udziałem naszego Zbawiciela. Dzieci wzięły też udział w konkursie palm.

 

Poświęcenie palm i procesja

Dr Andrzej Duda - kandydat na Prezydenta RP przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

22 marca 2015 roku mieszkańców Bielska Podlaskiego odwiedził dr Andrzej Duda, kandydat na Prezydenta RP. Spotkanie odbyło się przy bielskim Ratuszu. Przybyli na nie mieszkańcy Bielska Podlaskiego oraz okolicznych miejscowości. Po oficjalnym spotkaniu dr Andrzej Duda pojawił się z krótką wizytą przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim, znajdującym się przy kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Złożył wiązankę kwiatów i pomodlił się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Wyraził radość i wdzięczność za to, że dziesiątego dnia każdego miesiąca jest w kościele Miłosierdzia Bożego odprawiana Msza święta za Ojczyznę.

Przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne rekolekcje w naszej parafii poprowadził ks. prof. dr hab. Marcin Składanowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Program rekolekcji

Piątek 13 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.30 - Msza św. z nauką ogólną

                     Droga krzyżowa

Sobota 14 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.30 - Msza św. z nauką ogólną

Niedziela 15 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

                     Gorzkie żale

godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

Ks. profesor Marcin Składanowski

Pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej (żyła 94 lata)

26 lutego 2015 roku odbył się pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej, która wychowała czworo dzieci, w tym ks. Andrzeja Kiersnowskiego, obecnego proboszcza w Rudce. Przybyło sześćdziesięciu kapłanów. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Homilię wygłosił ks. Dariusz Kujawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wyrazy współczucie przekazał ks. Janusz Łoniewski, dziekan brański i ks. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń i kolega kursowy księdza Andrzeja. Nie zabrakło kolejarzy, leśników i strażaków, zwłaszcza z dekanatu węgrowskiego, gdzie ks. Andrzej pełni funkcję kapelana.

Galeria mediów

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W BOLESTACH

8 lutego 2015 roku w Bolestach odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w odnowionej świetlicy. O 15 w godzinie miłosierdzia odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Była okazja do wspólnych rozmów i planów na przyszłość. Nie zabrakło dobrej muzyki i wspólnych konkursów i zabaw.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wspólny posiłek

O muzykę dbali

Wspólne zabawy

"DREWNIANA MISKA"

2 lutego 2015 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbył się spektakl Edmunda Morrisa "Drewniana miska". Tę piękną i z głębokim przesłaniem sztukę przygotowało Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Serdecznie dziękujemy.

Profesjonalna gra bielskich aktorów

KONCERT CHÓRU PARAFIALNEGO

1 lutego 2015 roku po Mszy Świętej wieczornej Uczestniczyliśmy w koncercie Chóru Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Dziękujemy Chórzystom za niezapomniane chwile, które na nowo przypomniały miłość Boga wyrażoną w tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Chór Parafii Miłosierdzia Bożego

WYJAZD W GÓRY

1 lutego 2015 roku o godzinie 7.30 grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Mariusza Rosłona udała się na wyjazd w Góry.

Tuż przed wyjazdem

CHOINKA PARAFIALNA

25 stycznia 2015 roku w gościnnej Szkole Podstawowej nr 2 im. kapitana Władysława Wysockiego odbyła się choinka zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wzięło w niej udział 220 dzieci ora trudni do policzenia rodzice i dziadkowie. W trud przygotowań włączyli się: Dorota i Waldemar Tymińscy, Teresa i Sebastian Ostaszewscy. Spektakl teatralny został przestawiony przez młodzień z Gimnazjum Niepodległości Polski, przygotowaną przez Ewę Łajkowską. Wspólnej zabawie przewodził Krzysztof Tatarczuk. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE.

Spotkanie otworzył ks. proboszcz

Spektakl teatralny

Nie zabrakło wspólnej zabawy

Do dzieci przybył św. Mikołaj