Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

 O Panie wysłuchaj modlitw naszych
miej nas w swojej opiece i udziel nam swojego błogosławieństwa Amen

Odsłon:1239

 

 

AKTUALNOŚCI

Pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej (żyła 94 lata)

26 lutego 2015 roku odbył się pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej, która wychowała czworo dzieci, w tym ks. Andrzeja Kiersnowskiego, obecnego proboszcza w Rudce. Przybyło sześćdziesięciu kapłanów. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Homilię wygłosił ks. Dariusz Kujawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wyrazy współczucie przekazał ks. Janusz Łoniewski, dziekan brański i ks. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń i kolega kursowy księdza Andrzeja. Nie zabrakło kolejarzy, leśników i strażaków, zwłaszcza z dekanatu węgrowskiego, gdzie ks. Andrzej pełni funkcję kapelana.

Galeria mediów

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W BOLESTACH

8 lutego 2015 roku w Bolestach odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w odnowionej świetlicy. O 15 w godzinie miłosierdzia odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Była okazja do wspólnych rozmów i planów na przyszłość. Nie zabrakło dobrej muzyki i wspólnych konkursów i zabaw.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wspólny posiłek

O muzykę dbali

Wspólne zabawy

"DREWNIANA MISKA"

2 lutego 2015 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbył się spektakl Edmunda Morrisa "Drewniana miska". Tę piękną i z głębokim przesłaniem sztukę przygotowało Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Serdecznie dziękujemy.

Profesjonalna gra bielskich aktorów

KONCERT CHÓRU PARAFIALNEGO

1 lutego 2015 roku po Mszy Świętej wieczornej Uczestniczyliśmy w koncercie Chóru Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Dziękujemy Chórzystom za niezapomniane chwile, które na nowo przypomniały miłość Boga wyrażoną w tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Chór Parafii Miłosierdzia Bożego

WYJAZD W GÓRY

1 lutego 2015 roku o godzinie 7.30 grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Mariusza Rosłona udała się na wyjazd w Góry.

Tuż przed wyjazdem

CHOINKA PARAFIALNA

25 stycznia 2015 roku w gościnnej Szkole Podstawowej nr 2 im. kapitana Władysława Wysockiego odbyła się choinka zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wzięło w niej udział 220 dzieci ora trudni do policzenia rodzice i dziadkowie. W trud przygotowań włączyli się: Dorota i Waldemar Tymińscy, Teresa i Sebastian Ostaszewscy. Spektakl teatralny został przestawiony przez młodzień z Gimnazjum Niepodległości Polski, przygotowaną przez Ewę Łajkowską. Wspólnej zabawie przewodził Krzysztof Tatarczuk. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE.

Spotkanie otworzył ks. proboszcz

Spektakl teatralny

Nie zabrakło wspólnej zabawy

Do dzieci przybył św. Mikołaj

POŚWIĘCENIE OŁTARZA W XXV LECIE PARAFII

W dniu 18 października 2014 roku parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim przeżywała wielką uroczystość Jubileuszu XXV lecia swego istnienia. W tym dniu J.E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus dokonał poświęcenia nowego ołtarza, obrazu Jezusa Miłosiernego, ambony i całego odnowionego kościoła. Ks. kanonik Marian Wyszkowski pierwszy proboszcz parafii i budowniczy kościoła przeżywał w tym dniu razem z ks. Józefem Grzeszczukiem, proboszczem w Siemiatyczach Stacji czterdziestolecie posługi kapłańskiej. 

Na uroczystość przybyło wielu kapłanów

Mimo dnia powszedniego nie zabrakło Parafian i Gości

Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej dokonał poświęcenia

W Liturgię Słowa czynnie włączyli się Parafianie

Biskup Tadeusz Pikus podczas homilii

Uroczysta modlitwa wiernych

Jubileuszowa Liturgia Eucharystyczna

Podziękowanie w imieniu Parafian wypowiedział Pan Tadeusz Romańczuk - Przewodniczący Rady Parafialnej

Galeria mediów

Zakończył się remont kościoła

Od 19 maja do 18 października 2014 roku trwał gruntowny remont kościoła Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Jest to dzieło wielu kochających Kościół serc i wspaniałe świadectwo wiary ludzi, którzy pragną, aby kult Jezusa Miłosiernego rozszerzał się coraz bardziej i stawał się autentyczną pomocą dla skruszonych grzeszników. Parafia Miłosierdzia Bożego wpisała do złotej księgi dobrodziejów wiele osób, wszyscy ofiarodawcy są znani Bogu, który miłuje radosnego dawcę. Niech dobry Bóg, bogaty w miłosierdzie obdarza pełnią swego błogosławieństwa wszystkich dobrodziejów, a Matka Miłosierdzia niech otacza płaszczem opieki i wyprasza potrzebne łaski.   

Demontaż ławek

Rozstawianie rusztowań

Potrzeba remontu

Na czas remontu przydatny okazał się namiot

Wymiana okien i różne etapy prac

Odpust parafialny ku czci św. Wincentego a Paulo i zakończenie sezonu motocyklowego

27 września w naszej parafii przeżywaliśmy odpust św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia. Kazania odpustowe głosił ks. dr Edward Sitnik, wiceoficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie i wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim św. Jana Pawła II.

 

Ks. Edward przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii

W tym roku w odpust parafialny włączyli się motocykliści, którzy zakończyli sezon. Z krótką wizytą przybył na spotkanie z nimi ks. Biskup Tadeusz Pikus

O poświęcenie motocykli poprosił ks. Arkadiusz Tymoszuk

Ks. Biskup skierował do motocyklistów swoje słowo,odmówił modlitwę i poświęcił motocykle

Ks. Biskup skorzystał z poczęstunku

Motocykliści podarowali Pasterzowi koszulkę

Ks. Biskup zapoznał się też z postępem prac remontowych przy naszej świątyni

Rajd rowerowy do Bolest

    7 września 2014 roku parafia Miłosierdzia Bożego na zaproszenie miejscowości Bolesty zorganizowała rajd rowerowy. Uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli. Pogoda wspaniale dopisnała. Rajd rozpoczął się przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim od poświęcenia rowerów, którego dokonał ks. dr Edward Sitnik, wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie. Następnie zebrani w skupieniu, pamiętając o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, odmówili modlitwę Anioł Pański w intencji poległych za Ojczyznę. Rajd przebył trasę prawie 10 km (w jedną stronę) wyruszając od pomnika Katyńsko-Smoleńskiego ul. Wojska Polskiego do Pilik, a następnie przez Pietrzykowo Gołąbki do Bolest. W Bolestach mieszkańcy zorganizowali dla wszystkich poczęstunek serwując pączki i ciasto własnego wypieku oraz korzystając ze wsparcia sponsorów, którym serdcznie dziękujemy. Do nich należeli między innymi: Bielmlek, Suempol, Państwo Nowiccy z Lewek ... .

    Ks. Mariusz Rosłon, wikariusz naszej parafii poprowadził różne gry, konkursy, zabawy. Okazało się, że mamy bardzo utalentowane dzieci i młodzież, które brały udział w konkursach i zabawach, ale także pomagała je zorganizować.

    W trakcie gier i zabaw przybyła pani wójt Raisa Rajecka, które w ubiegłym roku pomogła odrestaurować świetlicą wiejską, a w tym roku przyczyniła się powstania chodnika z kostki brukowej przed świetlicą. Miło jest dostrzec troskę władz gminnych o miejscową społeczność i zobaczyć wspaniałą współpracę samorządu z lokalną społecznością.

Uczestnicy Rajdu zgromadzili się przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

Poświęcenia rowerów dokonał ks. dr Edward Sitnik

Modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę

Trasa do Bolest przez Piliki i Pietrzykowo Gołąbki

Wspólny posiłek zorganizowany przez mieszkańców Bolest

Ks. Mariusz poprowadził gry, konkursy i zabawy

Wizytę złożyła Pani Wójt Raisa Rajecka

Pieczenie kiełbasek

Delegacja z naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Miedznie.

6 września 2014 roku naszą parafię na dożynkach diecezjalnych w Miedznie reprezentowały miejscowości Pietrzykowo Gołąbki i Pietrzykowo Wyszki.  Dziękujemy mieszkańcom tych miejscowości za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego, będącego wyrazem naszej wdzięczności Bogu za różnorakie dary. Dzięki składamy też firmie "BIELMLEK" za pomoc w transporcie wieńca na uroczystość dziękczynienia za plony. 

Galeria mediów

Ks. Biskup Tadeusz Pikus z wizytą w Parafii

30 lipca 2014 roku Ks. Biskup Tadeusz Pikus, Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej przybył z krótką wizytą do parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Interesował się postępem prac remontowych w kościele i udzielił błogosławieństwa temu przedsięwzięciu.

Galeria mediów

30 lipca 2014 r. - wyruszyła Pielgrzymka na Jasną Górę

Grupa Zielona Pieszej Drohiczyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę zatrzymała się przy kościele Miłosierdzia Bożego i przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim. Pielgrzymi obiecali modlitwę w intencji całej parafii, a szczególnie o pomoc Matki Bożej w podjętych remontach kościoła.

Galeria mediów

Pierwszy ślub pod namiotem

28 czerwca 2014 roku Paulina Łochnicka i Grzegorz Osipiuk zawarli w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim sakramentalny związek małżeński. Ze względu na generalny remont kościoła młoda para zdecydowała się na ślub pod namiotem. Było trochę obaw na początku, ale zdecydowanie młodych okazało się bardzo stanowcze i decyzja, że wszystko chcą zawierzyć Bogu bogatemu w miłosierdzie.

Paulino i Grzegorzu! Życzymy Wam obfitości Bożego błogosławieństwa i szczególnej opieki Maryi, zwłaszcza, że zawarliście małżeństwo w liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Niech Maryja będzie dla Was szczególnym wzorem żywej wiary i miłości do Boga.

Namiot okazał się bardzo uroczym miejscem

Lekcja Patriotyzmu

18 czerwca 2014 roku nauczyciele i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Łazowie zorganizowali dla swoich uczniów wycieczkę szkolną. Odwiedzili wiele ciekawych miejsc w Białymstoku. Na trasie tej wycieczki nie zabrakło nawiedzenia pomnika Katyńsko-Smoleńskiego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, będącego swoistą Golgotą Wschodu, upamiętniającą ofiarę polskich oficerów oddających życie za Ojczyznę. Dobrze, że są nauczyciele i wychowawcy, którzy potrafią łączyć rekreację, wypoczynek z miłością do Ojczyzny i pokazywać młodemu pokoleniu, że nie musimy się wstydzić naszej historii. Lekcje patriotyzmu udzielane przy różnych okazjach pozostawiają trwały ślad w duszach dzieci, które z podziwem patrzą na dzieje naszego narodu.

Wspólne zdjęcie

Nowe Róże Różańcowe Rodziców przy parafii Miłosierdzia Bożego

1 czerwca 2014 roku, w Dzień Dziecka 60 rodziców zrobiło przepiękny prezent swoim dzieciom. Powstały trzy Róże Różańcowe. Rodzice zobowiązali się, że będą codziennie odmawiać dziesiątkę różańca za swoje dzieci. Uroczysta inauguracja działalności Róż Różańcowych rozpoczęła się od Mszy Św., sprawowanej w intencji Rodziców i dzieci. Patronem tego dzieła został św. Jan Paweł II, który nigdy nie rozstawał się z różańcem.

Ważne wystąpienie trzech Pań

Członkowie Kół Różańcowych przygotowali liturgię Mszy Świętej

Uczestnicy liturgii

KOMUNIKAT W SPRAWIE AKCJI STOP SEKSUALIZACJI NASZYCH DZIECI

Szanowni Państwo!
W ramach Inicjatywy rodziców: „STOP seksualizacji naszych dzieci”, w wielu parafiach naszej diecezji, małżeństwa z Domowego Kościoła udzielają informacji na temat problemu seksualizacji dzieci i młodzieży.
Być może wielu z Państwa poczuje się zaskoczonych tematyką, której zazwyczaj nie porusza się na forum publicznym w kościele. Zdecydowaliśmy się jednak, za zgodą księdza biskupa i księdza proboszcza, poruszyć ją w takich warunkach i w takiej formie, ponieważ jest to sprawa niezwykle istotna dla rozwoju dzieci i młodzieży w naszym kraju.
Bezpośrednim powodem przeprowadzenia tej akcji informacyjnej jest próba wprowadzenia w Polsce obowiązkowej edukacji seksualnej typu B.
W naszym kraju od kilkunastu lat funkcjonuje dużo lepszy model edukacji seksualnej, tzw. typ A, w postaci „Wychowania do życia w rodzinie”. Informuje on dzieci o całym rozwoju płciowym człowieka, jego seksualności i zagadnieniach z nią związanych. Zakłada on wychowanie do wierności, miłości i odpowiedzialności oraz podkreśla wartość rodziny.
22 kwietnia 2013 roku Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła pracownikom Ministerstwa Edukacji dokument pod tytułem „Standardy Edukacji Seksualnej w Europie”. Ta publikacja próbuje narzucić Polsce model edukacji typu B, który ma być wprowadzony do programów nauczania już od wczesnych lat przedszkolnych i który zamiast wychowywać, deprawuje. Rozbudza aktywność seksualną u dzieci przed okresem dojrzewania oraz promuje wczesne rozpoczęcie współżycia. Zniszczona zostaje w ten sposób naturalna wstydliwość dzieci, a przez to ich dzieciństwo. Pogłębia się również problem seksualizacji młodzieży. Jest to edukacja oderwana od wartości  wyznawanych w  rodzinie dziecka.
Fakt, że na końcu podawanych Standardów, drobnym drukiem, Światowa Organizacja Zdrowia zastrzega, że: „nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku wykorzystania tych informacji.”, nie wymaga już chyba komentarza.
Mimo tego Standardy WHO zostały przychylnie przyjęte przez polski Rząd, Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada zmianę programów nauczania w szkołach w celu jego wprowadzenia.
Już dziś działa u nas kilka organizacji, prowadzących dodatkowe zajęcia szkolne dla młodzieży według modelu edukacji seksualnej typu B. Na takich zajęciach często bez wiedzy rodziców prezentowane są treści demoralizujące dzieci; podczas gdy zgodnie z Art. 48 Konstytucji rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, o czym dyrektorzy szkół oraz politycy powinni pamiętać i to uszanować.
Proszę Państwa
Nie jesteśmy przeciwnikami edukacji seksualnej. Nie zgadzamy się jednak na wprowadzenie w Polsce edukacji typu B. Jeśli się nie sprzeciwimy, nikt nie będzie pytał rodziców o zdanie i stracimy wpływ na to, czego będą uczone nasze dzieci. Możemy zaprzeczyć, że ten problem nie istnieje i go zignorować. Jednak nasze milczenie zostanie uznane za zgodę. Możemy jednak zacząć chronić nasze dzieci przed programową seksualizacją. Decyzja należy do nas.
- Sprawdzajmy, kto będzie prowadził zajęcia w szkole, żądajmy od dyrektorów szkół dostępu do   programów zajęć pozalekcyjnych.
- Zdobywajmy wiedzę. Wiele informacji znajduje się w prasie katolickiej i na naszej stronie internetowej.
- Wysyłajmy sprzeciwy do MEN oraz do Premiera, żeby naszego zdania nie dało się przemilczeć i  pominąć.
Stąd też przed kościołem będą zbierane podpisy pod petycją do Ministra Edukacji Narodowej o niewprowadzanie do placówek oświatowych i wychowawczych edukacji seksualnej typu B oraz pod petycją do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Sprawiedliwości i Ministra Pracy i Polityki Społecznej przeciwko ratyfikacji Konwencji Rady Europy:  „W sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, której Polska stała się sygnatariuszem w 2012 r. 
Obecnie trwają prace w sejmie nad jej ratyfikacją. Konwencja wymusi zmiany w Konstytucji
 i prawodawstwie Polski .  Tylko pozornie dotyczy przemocy wobec kobiet, w rzeczywistości chodzi tu o zmianę dotychczasowej tradycji i kultury (Art. 14 i 15 Konwencji). Zapowiada się  w niej obligatoryjne, a więc  już bez możliwosci wpływu rodziców, wdrożenie do programów szkolnych ideologii gender, promującej m. in. „niestereotypowe role płci” czy obowiązkową edukację seksualną typu B.
Jeśli się nie przeciwstawimy, edukacja ta stanie się obowiązująca, tak jak w niektórych krajach zachodniej Europy i wówczas nie da się ochronić prawnie przed nią naszych dzieci.
                                                         Dziękujemy za uwagę.

PODPISY POD PETYCJĄ MAŁŻEŃSTWA Z DOMOWEGO KOŚCIOŁA BĘDĄ ZBIERAĆ W NIEDZIELĘ: 25 maja i 1 czerwca 2014 roku.

 

Jubileusz 40 lecia kapłaństwa

Księdza Kanonika Mariana Wyszkowskiego

18 maja w parafii Siemiatycze Stacja Ks. Kanonik Marian Wyszkowski, pierwszy proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim obchodził razem ze swoim kolegą kursowym ks. Józefem Grzeszczukiem 40 rocznicę święceń kapłańskich. Do Siemiatycz udała się liczna delegacja z naszej parafii na czele z ks. Dariuszem Kujawą. Uroczystość uświetnił nasz chór parafialny, który wykonał całą oprawę liturgiczna w kościele oraz towarzyszył śpiewem przy wspólnym stole po zakończeniu uroczystości w świątyni. Nie zabrakło też przedstawicieli naszej parafii przy składaniu życzeń.

Galeria mediów

Rajd Rowerowy do Pietrzykowa Gołąbek

11 maja 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu rowerowego. Najpierw wszyscy zadbali o to, aby być na Mszy Św., która jest zawsze w centrum świętowania niedzieli. Po obiedzie w gronie rodzinnym uczestnicy rajdu zebrali się przy kościele Miłosierdzia Bożego o godzinie 14.30. Nastąpiło poświęcenie rowerów, wspólna modlitwa i wyjazd do Pietrzykowa Gołąbek. Po przybyciu na miejsce wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie majowym, a następnie we wspólnym ognisku. Następnie młodzież pod kierunkiem ks. Mariusza Rosłona zorganizowała szereg konkursów z nagrodami. Na koniec była nauka tańca "Menueta". Dziękujemy mieszkańcom Pietrzykowa Gołąbek za wspaniałe przyjęcie i pomoc w budowaniu wspólnoty parafialnej, spotykającej się na wspólnej modlitwie, ale też w chwilach odpoczynku i relaksu. 

Poświęcenia rowerów dokonał ks. dr Edward Sitnik tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny

Zdjęcie przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

Wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i możliwością bliższego poznania się

Konkursy i zabawy pod kierunkiem ks. Mariusza

Nauka tańca zwanego "Menuetem"

Radosny powrót do domu

Pierwsza Komunia Dzieci klas II - 4 maj 2014r.

4 maja dwadzieściaczworo dzieci przyjęło w kościele Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim Pana Jezusa w Komunii Świętej. To wielkia uroczystość dla dzieci, rodzin, ale też i całej parafii. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do uwielbienia Boga za dar Eucharystii i powrotem do pierwotnej gorliwości. Jezus ciągle czeka, że zrobimy więcej miejsca w naszych sercach dla Niego. Warto coś uczynić, by odpowiedzieć na Jego miłość.

Galeria mediów

Piękny dar dla naszej parafii

1 maja na początek nabożeństw majowych została ofiarowana dla naszej parafii przez pewną Rodzinę figura Matki Bożej Fatimskiej. Figura została sprowadzona z Portugalii z miejsca objawień Matki Zbawiciela. Po remoncie kościoła, który zostanie rozpoczęty w tym roku, zostanie znalezione dla niej odpowiednie, wyeksponowane miejsce. Niech dobry Bóg błogosławi tym, którzy ofiarowali tę figurę, a nam wszystkim niech ona pomaga wzrastać w miłości do Niepokalanej.

Figurę poświęcił ks. Proboszcz

Pielgrzymka na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

25 kwietnia 2014 roku z inicjatywy Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Miłosierdzia Bożego przy ogromnym wsparciu "Bielmleku" wyruszyła z Bielska Podlaskiego Pielgrzymka na kanonizację dwóch wielkich papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Pielgrzymkę podjęło ponad 100 osób, w tym czterech kapłanów: ks. Zbigniew Niemyjski, ks. Józef Poskrobko, ks. Rafał Romańczuk i ks. Dariusz Kujawa.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył ks. Józef Poskrobko. Słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Kujawa

Wspólne zdjęcie przy Pomniku Katyńsko-Smoleńskim

Dwa autokary dowiozły piegrzymów do Warszawy Wschodniej

Droga do Rzymu

Niezapomniane chwile na Placu św. Piotra

Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową    

        13 kwietnia 2014r. w parafii Miłosierdzia Bożego zostało przedstawione Misterium Męki Pańskiej. Pięknie wkomponowało się ono w charakter Niedzieli Palmowej, w której obok tryumfu Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy na osiołku, jest też rozważana Męka Jezusa. Tak blisko, obok siebie jest uwielbienie dla Chrystusa, zobaczenie w Nim Króla, ale jednocześnie odwrócenie się od Syna Bożego i wołanie o to, aby Go ukrzyżować. Te dwie rzeczywistości w każdym z nas nieustannie się ścierają. Ważne, aby wybór Jezusa dochodził do głosu w każdym sercu, a pójście za Mistrzem i Panem nadawało sens i wartość naszemu życiu.

         Dziękujemy serdecznie Zespołowi teatralno-wokalnemu z parafii Opatrzności Bożej, który przy współpracy z parafią Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim wystawił to głębokie w treści, oparte na Ewangelii przedstawienie. Wspaniale ono wprowadziło nas w Wielki Tydzień i pomoże głębiej przeżyć Misterium Paschalne.

Zespół teatralno-wokalny wystawiający Misterium Męki Pańskiej

Modlitwa za Ojczyznę w rocznicę Katynia i Smoleńska

W dniu 10 kwietnia 2014 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim modlono się w intencji Ojczyzny. Mszę św. koncelebrowaną w 74 rocznicę zbrodni katyńskiej i 4 rocznicę tragedii smoleńskiej odprawili wszyscy proboszczowie bielskich parafii, a także inni kapłani. Przewodniczył jej ks. prał. Kazimierz Siekierko, dziekan bielski. Słowo Boże wygłosił ks. prał. Henryk Polak. We Mszy św. uczestniczyli parlamentarzyści: Karol Karski, Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piątkowski i Jarosław Zieliński, wójtowie okolicznych gmin oraz liczni wierni z bielskich i okolicznych parafii. Były obecne liczne poczty sztandarowe, a liturgię uświetnił Chór Pieśni Narodowej  z Bielska Podlaskiego. Po Mszy św. świadectwem po katastrofie smoleńskiej podzielił się prof. Karol Karski. Wójt Gminy Rudka Andrzej Anusiewicz odczytał dekret Związku Sybiraków o nadaniu medalu panu Tadeuszowi Romańczukowi za działalność patriotyczną, a zwłaszcza za troskę o upamiętnianie miejsc związanych z martyrologią naszych rodaków, którzy oddawali życie za Ojczyznę. Srebrny medal zasługi wręczył poseł Jarosław Zieliński. Następnie zebrani zgromadzili się przy pomniku Katyńsko-Smoleński. Zostały złożone wiązanki kwiatów oraz odmówiona modlitwa za pomordowanych w Katyniu, poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku.

Msza Święta

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim

Pan Tadeusz Romańczuk odznaczony medalem Sybiraków

Rekolekcje wielkopostne 28-30 marca 2014r.

Piątek 28 marzec

8.30 - Msza św. z nauką ogólną

12.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

            Droga krzyżowa dla dzieci

17.30 - Msza św. z nauką ogólną

            Droga krzyżowa dla dorosłych

Sobota 29 marzec

8.30 - Msza św. z nauką ogólną

12.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

17.30 - Msza św. z nauką ogólna

Niedziela 30 marzec

8.30 - Msza św. z nauką ogólną

10.30 - Msza św. dla dzieci

12.00 - Msza św. z nauką ogólną

             Gorzkie Żale

17.00 - Msza św. z nauką ogólną

Rekolekcjonista -wiceoficjał Sądu Biskupiego i wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

Misjonarz z Ukrainy

23 marca 2014 roku naszą parafię nawiedził ks. Jan Dargiewicz. Pochodzi z Mazur z diecezji ełckiej. Od 2005 r. pracuje na misjach we wschodniej Ukrainie w parafii Rozdzielna, gdzie buduje kościół Miłosierdzia Bożego. Należy ona do diecezji odesko-symferopolskiej obejmującej swymi granicami basen Morza Czarnego od strony ukraińskiej, wraz z Krymem i częścią Morza Azowskiego. Wygłosił Słowo Boże, składając piękne śwadectwo wiary, która odradza się na Ukrainie wschodniej, gdzie przez osiemdziesiąt lat wprowadzano programowy ateizm.

 

Ks. Jan Dargiewicz przy pomniku

Przyjąć i głosić Ewangelię z Maryją

W dniach 14-16 lutego w domu rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek w Nurcu Stacji wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich diecezji: drohiczyńskiej, warszawsko-praskiej oraz archidiecezji warszawskiej i lubelskiej zgromadziła się na zimowe rekolekcje. Naszym przewodnikiem był ks. kan. dr Dariusz Kujawa, proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, moderator RRN w diecezji drohiczyńskiej. Nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną kolacją. O godz. 20.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą sprawowali ks. Dariusz Kujawa i ks. Przemysław Łoza z Siematycz. Ks. moderator w homilii ukazał patronów Europy: świętych Cyryla i Metodego i zachęcił do zapału misyjnego na ich wzór. Na zakończenie Mszy św. odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się do kawiarenki.  Każdy z nas miał chwilę na przedstawienie się, albo i trochę duższą opowieść o sobie. Było nas prawie  50 osób więc trochę to trwało. W sobotę już o 7.30 zgromadziliśmy się  w kaplicy, by wspólnie odmawiać jutrznię i odprawić medytację na fragmencie tekstu z "Evangelii gaudium" papieża Franciszka. Po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji ks. Dariusza na temat: "Spotkać Jezusa, by napełnić serce prawdziwą radością". Dowiedzieliśmy się m. in. o niebezpieczeństwach współczesnego świata, ale usłyszeliśmy też zachęty, by odnowić dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem i podjąć decyzję o szukaniu Go każdego dnia. Ewangelia usilnie zachęca nas do radości w wielu miejsach, zdarzeniach i opisach. Na temat podjęty na konferencji rozmawialiśmy bezpośrednio po jej wysłuchaniu w mniejszych grupach, dzieląc się własnym doświadczeniem spotkania Boga.
W samo południe zgromadziliśmy się na Eucharystii, w czasie  której Pan karmił nas  swoim Słowem i swoim Ciałem. Po obiedzie ks. Dariusz Kujawa  posługiwał w sakramencie pojednania. W czasie rekolekcji spowiadał też ks. Przemek. O godz. 16.00 zgromadziliśmy się w kaplicy na nieszpory i wysłuchaliśmy konferencji: „Pierszeństwo modlitwy i środków ubogich w apostolstwie”. Warto może w tym miejscu przypomnieć jakie środki możemy określić jako ubogie. Są nimi: cierpienie przyjęte z miłości ku Bogu, bolące kolana na modlitwie, nikomu nieznane wyrzeczenie, przekreślenie siebie, życie w cichości, milczeniu, kontemplacji. Po wysłuchaniu konferencji nastąpiło dzielenie się usłyszanymi treściami w mniejszych grupach, by o 19.30 zgromadzić się na wspólną adorację. Przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy tajemnice radosne różańca św. i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Następnie zgromadziliśmy się w kawiarence na radosne spotkanie przy cieście i herbacie. Miło upływał nam czas i trudno było się rozstać ale niestety pobudka w niedzielę była zaplanowana na 7.00. Wstaliśmy oczywiście punktualnie i udaliśmy się do kaplicy  na jutrznię i medytację tekstu z "Evangelii gaudium" papieża Franciszka. Po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji na temat: "Maryja, Matka Ewangelii - wzorem w głoszeniu Ewangelii". Skoro Matka Boża ma być dla nas wzorem to wpatrzyliśmy się w Nią jak udała się z pośpiechem do św. Elżbiety, by nieść Jezusa, który był już pod Jej sercem i służyć oraz zobaczyliśmy Ją w Wieczerniku, gdy trwała na modlitwie, aby przyzywać Ducha Świętego "i w ten sposób uczyniła możliwą misyjną eksplozję, jaka dokonała się w dniu Pięćdziesiątnicy". Słuchajmy jej wskazań, bo: ma Ona intencje miłosierne wobec każdego z nas, Jej intencje zawsze są zgodne z wolą Bożą i są wykonalne, Ona wie lepiej od nas czego potrzeba. Dziękowaliśmy Bogu i sobie nawzajem za otrzymane w tych dniach dary w czasie grup dzielenia. W czasie Mszy św modliśmy się by zasiane w naszych sercach ziarno Bożego Słowa przynosiło dobre owoce. Pan obdarował nas swoim Słowem, swoim Ciałem i Krwią. Na niejednej twarzy widziałam wzruszenie i szczęście z tego szczególnego obdarowania. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie, wspólny obiad i wracamy do swoich domów.
Dziękujemy Ci Boże za ten święty czas rekolekcji.

                                                                                                                          Henryka Lewandowska

Wspólne zdjęcie uczestników rekolekcji

Spotkanie integracyjne w Bolestach

9 lutego 2014 roku miał się odbyć kulig z Pietrzykowa Gołąbek do Bolest. Niestety aura nie dopisała. Zabrakło śniegu, gdyż od kilku dni temperatura była na plusie i się po prostu rozpuścił. Nie zniechęciło to wielu naszych parafian, którzy przybyli z dziećmi na spotkanie integracyjne. Odbyło się ono w świetlicy w Bolestach. Gry, zabawy i konkursy poprowadziła nasza schola parafialna i liczna grupa młodzieży. Mieszkańcy Bolest i Pietrzykowa Gołąbek przyjęłi gości grochówką, bigosem, kanapkami i ciastem. Na koniec przy wspólnym ognisku upiekliśmy kiełbaski, otrzymane od państwa Anny i Wojciecha Nowickich z Lewek. Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy podzielili się swoim sercem, sprawiając dzieciom ogromną radość i pokazując, że można tworzyć wspaniałą wspólnotę z Chrystusem i między sobą.

Wspólnota, która daje radość

Choinka parafialna

    2 lutego 2014 roku w barze "Anna" została zorganizowana przy parafii Miłosierdzia Bożego choinka dla dzieci. Radość dzieci i wspólne uwielbienie Boga w atmosferze Bożego Narodzenia było możliwe dzięki wielu szlachetnym sercom, które chcą dzielić się dobrem z innymi.

    Parafia Miłosierdzia Bożego jest wdzięczna trzem małżeństwom, które wzięły na siebie cały trud przygotowań:

* DOROCIE I WALDEMAROWI TYMIŃSKIM,

* TERESIE I SEBASTIANOWI OSTASZEWSKIM,

* AGNIESZCE I MATEUSZOWI SACHARZEWSKIM.

Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Dzięki nim św. Mikołaj mógł sprawić radość dzieciom. Wśród darczyńców znalazły się firmy i osoby indywidualne. Do nich zaliczamy: BIELMLEK, IKEA, HOOP, ANNA I WOJCIECH NOWICCY, DARIUSZ LENARTOWICZ "KREKS", JAROSŁAW KUCZYŃSKI, ZBIGNIEW PERZYNA, PIOTR DANIŁO, ANNA SULIMA, TADEUSZ ROMAŃCZUK, MAŁGORZATA FILIM, IWONA PROKOPIUK, JAN IZDEBSKI ORAZ DWIE OSOBY BEZIMIENNE. 

W INTENCJI WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚWIĘTA W DNIU 9 LUTEGO O GODZINIE 10.30 - ZAPRASZAMY

 

Galeria mediów

Orszak Trzech Króli

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego z parafii Opatrzności Bożej do parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli. Było to publiczne uwielbienie Boga za to, że dał nam swego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne. Orszak wyruszył po Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. Zbigniewa Karolaka i ks. Dariusza Kujawę. Mszy Świętej przewodniczył ks. Zbigniew, a Słowo Boże wygłosił ks. Dariusz.

Rzesze wiernych wzięły udział w Orszaku Trzech Króli

.