Kliknij aby zobaczyć historię obrazu Jezusa miłosiernego.

 O Panie wysłuchaj modlitw naszych
miej nas w swojej opiece i udziel nam swojego błogosławieństwa Amen

 

 

    AKTUALNOŚCI

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015 roku w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej Stowarzyszenie Ziemi Bielskiej wystawiło już drugi raz w naszej parafii Misterium Męki Pańskiej. Było to niezapomniane przeżycie, które ukazało nam w całej pełni Ofiarę Jezusa za nasze grzechy. Dziękujemy za to piękne przedstawienie i mamy nadzieję, że będzie ono przynosić wpaniałe owoce w naszym życiu chrześcijańskim, zwłaszcza, gdy odkryjemy, że Ofiara Jezusa uobecnia się w czasie każdej Mszy Świętej.

Wspaniała gra aktorów

NIEDZIELA PALMOWA - 29 marzec 2015r.

W Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej przeżyliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Wielu z nas przybyło z palmami, aby oddać cześć Chrystusowi i uznać Go na nowo za swego Pana i Zbawiciela. Wysłuchaliśmy też Męki Pańskiej odczytanej z podziałem na rolę i przeżyliśmy to co stało się udziałem naszego Zbawiciela. Dzieci wzięły też udział w konkursie palm.

 

Poświęcenie palm i procesja

Dr Andrzej Duda - kandydat na Prezydenta RP przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

22 marca 2015 roku mieszkańców Bielska Podlaskiego odwiedził dr Andrzej Duda, kandydat na Prezydenta RP. Spotkanie odbyło się przy bielskim Ratuszu. Przybyli na nie mieszkańcy Bielska Podlaskiego oraz okolicznych miejscowości. Po oficjalnym spotkaniu dr Andrzej Duda pojawił się z krótką wizytą przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim, znajdującym się przy kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Złożył wiązankę kwiatów i pomodlił się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Wyraził radość i wdzięczność za to, że dziesiątego dnia każdego miesiąca jest w kościele Miłosierdzia Bożego odprawiana Msza święta za Ojczyznę.

Przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne rekolekcje w naszej parafii poprowadził ks. prof. dr hab. Marcin Składanowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Program rekolekcji

Piątek 13 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.30 - Msza św. z nauką ogólną

                     Droga krzyżowa

Sobota 14 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.30 - Msza św. z nauką ogólną

Niedziela 15 marca 2015

godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną

godz. 10.30 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12.00 - Msza św. z nauką ogólną

                     Gorzkie żale

godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

Ks. profesor Marcin Składanowski

Pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej (żyła 94 lata)

26 lutego 2015 roku odbył się pogrzeb + Janiny Kiersnowskiej, która wychowała czworo dzieci, w tym ks. Andrzeja Kiersnowskiego, obecnego proboszcza w Rudce. Przybyło sześćdziesięciu kapłanów. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Homilię wygłosił ks. Dariusz Kujawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wyrazy współczucie przekazał ks. Janusz Łoniewski, dziekan brański i ks. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń i kolega kursowy księdza Andrzeja. Nie zabrakło kolejarzy, leśników i strażaków, zwłaszcza z dekanatu węgrowskiego, gdzie ks. Andrzej pełni funkcję kapelana.

Galeria mediów

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W BOLESTACH

8 lutego 2015 roku w Bolestach odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w odnowionej świetlicy. O 15 w godzinie miłosierdzia odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego. Była okazja do wspólnych rozmów i planów na przyszłość. Nie zabrakło dobrej muzyki i wspólnych konkursów i zabaw.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wspólny posiłek

O muzykę dbali

Wspólne zabawy

"DREWNIANA MISKA"

2 lutego 2015 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbył się spektakl Edmunda Morrisa "Drewniana miska". Tę piękną i z głębokim przesłaniem sztukę przygotowało Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Serdecznie dziękujemy.

Profesjonalna gra bielskich aktorów

KONCERT CHÓRU PARAFIALNEGO

1 lutego 2015 roku po Mszy Świętej wieczornej Uczestniczyliśmy w koncercie Chóru Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Dziękujemy Chórzystom za niezapomniane chwile, które na nowo przypomniały miłość Boga wyrażoną w tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Chór Parafii Miłosierdzia Bożego

WYJAZD W GÓRY

1 lutego 2015 roku o godzinie 7.30 grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Mariusza Rosłona udała się na wyjazd w Góry.

Tuż przed wyjazdem

CHOINKA PARAFIALNA

25 stycznia 2015 roku w gościnnej Szkole Podstawowej nr 2 im. kapitana Władysława Wysockiego odbyła się choinka zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wzięło w niej udział 220 dzieci ora trudni do policzenia rodzice i dziadkowie. W trud przygotowań włączyli się: Dorota i Waldemar Tymińscy, Teresa i Sebastian Ostaszewscy. Spektakl teatralny został przestawiony przez młodzień z Gimnazjum Niepodległości Polski, przygotowaną przez Ewę Łajkowską. Wspólnej zabawie przewodził Krzysztof Tatarczuk. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE.

Spotkanie otworzył ks. proboszcz

Spektakl teatralny

Nie zabrakło wspólnej zabawy

Do dzieci przybył św. Mikołaj